Nabídka studijních programů

Zajímá vás výkonová elektronika, elektrické motory nebo jejich ochrana? Přihlaste se na jeden z našich studijních programů:

Silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika (Bc.)


Během tříletého bakalářského studia se teoreticky i prakticky seznámíte se všemi aspekty výroby elektrické energie z obnovitelných i klasických zdrojů.


Pochopíte princip a konstrukci čisté mobility, managementu bateriových systémů, aerospace, elektrifikace letecké dopravy a dalších fascinujících témat dneška i budoucnosti. Jako doma budete také v oblasti řízení a výkonové elektroniky. A v neposlední řadě zjistíte, jak efektivně využívat elektrickou energii pro osvětlení, vytápění či pohon průmyslových zařízení.


A co dál? Po absolvování studia se stanete odborníkem v té oblasti, na kterou se nejvíce zaměříte. Uplatníte se například v energetice nebo v oblasti elektrických strojů a přístrojů, spínaných zdrojů a regulovaných pohonů, anebo jako provozní specialisté v průmyslu a v různých technicko-řídicích a manažerských funkcích.

Silnoproudá elektrotechnika a výkonová elektronika (Ing.)


Toužíte proniknout do tajů principů elektromobility, aerospace, battery managementu a výkonové elektroniky vůbec? Pojďte studovat Silnoproudou elektrotechniku a výkonovou elektroniku!


V našich moderních laboratořích se seznámíte s konstrukcí a řízením elektrických motorů, které se uplatňují v mnoha oblastech lidského života. Také můžete pracovat na realizaci výkonových měničů pro pohony nebo navrhovat elektrické spínací a jistící přístroje. Současně se můžete naučit programovat řídicí systémy elektromobilů, lokomotiv či různých průmyslových zařízení. Možností je zkrátka víc než dost - každý elektrotechnik si u nás najde to své.


A co dál? Až dostudujete, budou z vás velmi žádaní specialisté v průmyslových společnostech od automobilek přes různé technologické firmy až po výrobce elektrických strojů. A to jak u nás, tak ve světě.

Silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika (Ph.D.) 


Chcete hledat koncepce a navrhovat technologie elektroenergetických sítí budoucnosti? Láká vás jaderná fyzika či obnovitelné zdroje? Chcete navrhovat elektrické stroje a pohony na hranici realizovatelnosti a současného stavu poznání? Rádi byste se podíleli na stanovování trendů ve světelné technice, anebo se zabývali výkonovými měniči extrémních parametrů, jejich řízením a testováním? Toužíte po práci ve špičkově vybavené zkratové laboratoři nebo v unikátní laboratoři vysokých napětí?


Pokud jste alespoň jednou odpověděli „ano“, je vědecká a výzkumná práce v oblasti silnoproudé elektrotechniky a elektroenergetiky vaším osudem!

Více informací

Zaujal vás tento studijní program a přemýšlíte, že si podáte přihlášku? Koukněte, co obnáší přijímací řízení.

jak se k nám přihlásit?

Napadlo by vás, že...

že stejnosměrný motorek ventilátoru v PC je ve skutečnosti elektronicky komutovaný motor s vestaveným měničem?
v elektrickém letounu VUT 051 RAY bylo použito 3060 kusů bateriových článků typu 18650?
drobná chyba v software výkonového měniče může způsobit například velký požár?
v moderním automobilu může být až 60 elektromotorů, které zajišťují vaše pohodlí?